, House filmweb 

House filmweb

Oglądasz wypowiedzi wyszukane dla hasła: House filmweb
Temat: House M.D.
Dr House
Fabuła serialu toczy się wokół doktora Gregory'ego House'a, cynicznego, lecz zarazem genialnego diagnostyka, cieszącego się w środowisku medycznym opinią szaleńca i wichrzyciela. Doktor House chodzi o lasce, ponieważ kilka lat wcześniej nie zdiagnozowano u niego na czas zawału mięśnia uda, w konsekwencji którego doszło do martwicy mięśnia. Z tego też powodu cierpi chroniczny ból. By go złagodzić zażywa Vicodin, środek przeciwbólowy na bazie opium, od którego jest uzależniony. W każdym odcinku doktor House wraz ze swoim zespołem (w pierwszych trzech sezonach to doktorowie Allison Cameron, Robert Chase i Eric Foreman) próbuje zdiagnozować i wyleczyć pacjentów przejawiających rozmaite objawy, nie wyjaśnione wcześniej przez innych lekarzy. Oprócz tego serial skupia się także na prywatnym życiu House'a i członków jego zespołu.

Serial zdobył wiele nagród m.in. Emmy za najlepszy scenariusz w roku 2005, zaś Hugh Laurie za rolę doktora House'a zdobył Złoty Glob dla najlepszego aktora w dramacie telewizyjnym w roku 2006 i ponownie w roku 2007.

Naprawdę fajny i momentami zabawny serialik Tu stronka z niektórymi cytatami
http://www.filmweb.pl/topic/744634/Cytaty.html


Temat: Newsy.
- Hugh Laurie ubiegał się o rolę dr House'a za pomocą kasety wideo, którą nagrał w hotelowej łazience w Namibii, gdzie kręcił właśnie swój najnowszy film, "Lot Feniksa". "Tylko tam było wystarczająco dużo światła", stwierdził później aktor.

- House mieszka pod adresem "221B". Sherlock Holmes mieszkał pod adresem 221B Baker Street. Jest to nawiązanie do technik dedukcyjnych Holmesa, którymi posługuje się House, aby rozwiązywać "zagadki" chorób swoich pacjentów.

- Postać dr Gregory House'a bazowana jest na Sherlocku Holmesie. Co ciekawe, Arthur Conan Doyle postać Holmesa oparł na postaci swojego znajomego, poznanego na studiach medycznych - Dr Bella, który był lekarzem zajmującym się diagnostyką.

- Magazyn "Time" w 2005 r. umieścił "House" na liście 6 najlepszych seriali, nadawanych wówczas w telewizji.

- Urodziny doktora House'a są 11 czerwca 1959. W ten sam dzień urodziny obchodzi Hugh Laurie, aktor grający rolę Gregorego House'a.

/filmweb.pl

Temat: Dr House
Dr HouseDoktor Gregory House ma kiepskie podejście do pacjentów. Najchętniej nie miałby go wcale - nie lubi rozmawiać z pacjentami i unika tego za wszelką cenę. Jest leniwy, brutalnie szczery, niegrzeczny i uzależniony od środków przeciwbólowych. Dr House jest równocześnie znakomitym, światowej klasy diagnostą. Jego niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że skierowane do niego zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić.
Do pomocy Dr House dobrał sobie grupę młodych lekarzy: neurologa Erica Foremana, immunologa Allison Cameron i internistę Roberta Chase'a, którym potrafi zlecic tak niekonwencjonalne zadania, jak nielegalne przeszukanie domu pacjenta.

Źródło filmweb.pl

Serial leci na TVP2 w czwartki (2 seria) oraz na AXN'nie (koniec 1 serii, a od nastepnego tygodnia 2 seria-poniedziałek, środa, czwartek).

Może ogląda ktoś?
Temat: Seriale
Obecnie
dr House (House, M.D.)
o serialu

Doktor Gregory House ma kiepskie podejście do pacjentów. Najchętniej nie miałby go wcale - nie lubi rozmawiać z pacjentami i unika tego za wszelką cenę. Jest leniwy, brutalnie szczery, niegrzeczny i uzależniony od środków przeciwbólowych. Dr House jest równocześnie znakomitym, światowej klasy diagnostą. Jego niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że skierowane do niego zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić.
Do pomocy Dr House dobrał sobie grupę młodych lekarzy: neurologa Erica Foremana, immunologa Allison Cameron i internistę Roberta Chase'a, którym potrafi zlecic tak niekonwencjonalne zadania, jak nielegalne przeszukanie domu pacjenta.
i
#
Szpital Plinceton Plainsboro Teaching w New Jersey zatrudnia najlepszych specjalistów. Jednym z nich jest Dr Gregory House. Znany jej ze swojego kontrowersyjnego charakteru i niekonwencjalnego podejścia do leczenia pacjentów, których woli unikać. Trzej lekarze pracujący dla niego: Foreman, Cameron i Chase tworzą, mniej lub bardziej, zgrany zespół. Zadaniem czwórki jest leczyć te medyczne przypadki, z którymi nie poradzili sobie inni lekarze.

źródło : filmweb

Forum serialu
http://www.housemd.fora.pl/

polecamTemat: Dr House
Na filmwebie są fajne cytaty, np.:
"Ma pan na czole napisane - nie wchodzić"- żona pacjenta
"Naprawdę a mieli to powiesić na drzwiach "- House

Wilson: Wymigujesz się?
House: Muszę lecieć. W budynku jest pełno chorych ludzi. Jeżeli się pospieszę, może uda mi się ich uniknąć.

Chase: chłopak będzie sparaliżowany do końca życia!
House: czyli do końca tygodnia...

House przegląda ciała w kostnicy.
Pytanie: Czego szukasz?
Odpowiedź: Dzwoniłem do mamy. Nie odebrała.

To chyba w tym odcinku właśnie jednemu zmarłemu strzelił w głowę żeby zobaczyć czy jak włoży go do <nie pamiętam jak to się nazywa> ...to czy coś mu się stanie z tą głową... Stało mu się, a 'maszyna' była do naprawy ;)Temat: Dr House
[img:0faf159a5a]http://gfx.filmweb.pl/ph/01/77/130177/95623.1.jpg[/img:0faf159a5a]

[img:0faf159a5a]http://images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/20080129/425.house.012908.jpg[/img:0faf159a5a]

Jak w temacie. Dr House to serial medyczny. Głównym bohaterem jest Gregory House (Hugh Laurie). Zajmuje się diagnozowaniem przypadków , z ktorymi inni nie mogą sobie poradzić. Od czarnej roboty ma Chase'a , Cameron i Foremana. W 4 sezonie nastąpiła wymiana ekipy - Kutner , "13" i Taub.
House nieustannie drze koty z panią administrator - Cuddy. Jego najlepszym przyjacielem jest Wilson. Ostatnio jednak było parę zgrzytów.
Pierwszy odcinek pojawił się w USA w 2004. W Polsce na antenie od zeszłego roku (TVP2 i AXN). Aktualnie TVP2 dobija do końca sezonu 2. (Emisja w czwartki o 21.40) AXN powtarza sezon 2. ( od poniedziałku do piatku - 9.00 , 13.00 i 17.00).
W USA aktualnie leci 5 sezon. Wyemitowano 3 odcinki.

Osobiście uważam , że najlepszy był sezon 3. W dalszej kolejności stawiam sezon 4 - finałowe odcinki (House's Head i Wilson's Heart) to autentyczna miazga. Właśnie odcinek House's Head dostał nagrodę Emmy za reżyserię.
Temat: Seriale

Yes. yes, yes ... po odejściu Tierjeszkowej TVP2 zaczyna wychodzić na prostą i jeśli serial Fox'a House M.D. zagości na ekranach to sie trochę ludzi odchami.

Dla mnie dr Gregory House, to niedościgniony wzór w interakcjach międzyludzkich, ma zdrowe podejście to otoczenia.
Poza tym Hugh Laurie, to mistrzowski aktor, jego kreacja Księcia Regenta w Czarnej żmiji 3 jest niezrównana.

Polecam, warto będzie w czwartki włączyć TVP2.

http://www.filmweb.pl/House++M.D.+2004+o+filmie,Film,id=130177
http://www.popcorner.pl/popcorner/1,81588,4402411.html


A jednak porażka, skąd oni wzięli takiego lektora, który powinien mieć dożywotni zakaz czytania czegokolwiek publicznie, w ten sposób to gość może czytać paragon ze Stonki, a nie zgryźliwe docinki dr House, znaczy się dr Hajza, brrr.Temat: Odp: House, M.D.

Nowi lekarze w serialu "House"

Serial medyczny "House, M.D." opowiadajć…cy o losach majć…cego kśÂ‚opoty interpersonalne dr. Gregory'ego House'a (zdobywca ZśÂ‚otego Globu, śÂ›wietny Hugh Laurie) zwić™ksza swojć… obsadć™.

W przynajmniej ośÂ›miu odcinkach czwartego sezonu pojawić… sić™ nowe twarze. Jako pierwszć… z nich wymienić‡ mośźna znanć… z takich seriali jak ubiegśÂ‚oroczna anulowana produkcja "The Black Donnellys" czy równieśź zakośÂ„czone juśź "śąycie na fali" - Olivić™ Wilde.

Oprócz niej kontrakt podpisaśÂ‚ równieśź Kal Penn, którego mośźna byśÂ‚o oglć…dać‡ w serialu "24", oraz w komedii "O dwóch takich co poszli w miasto".

W serialu pojawi sić™ równieśź Peter Jacobson. Znany widzom serialu "Skazani za niewinnośÂ›ć‡". Najnowszym filmem z jego udziaśÂ‚em jest "Transformers".

Jako ostatnić… naleśźy wspomnieć‡ Anne Dudek znanć… chociaśźby z produkcji kinowej "Pić™tno".

Nie oznacza to jednak, śźe dotychczasowi lekarze stracili swojć… pracć™. Co z nimi sić™ stanie? Nowy sezon "House'a" pokaśźe.

http://www.filmweb.pl/Nowi+lekarze+w+se ... s,id=36248Temat: Dr. House.

Doktor Gregory House ma kiepskie podejście do pacjentów. Najchętniej nie miałby go wcale - nie lubi rozmawiać z pacjentami i unika tego za wszelką cenę. Jest leniwy, brutalnie szczery, niegrzeczny i uzależniony od środków przeciwbólowych. Dr House jest równocześnie znakomitym, światowej klasy diagnostą. Jego niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że skierowane do niego zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić. Do pomocy Dr House dobrał sobie grupę młodych lekarzy: neurologa Erica Foremana, immunologa Allison Cameron i internistę Roberta Chase'a, którym potrafi zlecić tak niekonwencjonalne zadania, jak nielegalne przeszukanie domu pacjenta.

źr. filmweb.pl

ostatnio oglądam tylko OTH i właśnie House, <3

TVP2 w każdy czwartek o 20:40, dwa odcinki ;D dnia Pią 16:39, 27 Mar 2009, w całości zmieniany 1 razTemat: Dr House

Doktor Gregory House ma kiepskie podejście do pacjentów. Najchętniej nie miałby go wcale - nie lubi rozmawiać z pacjentami i unika tego za wszelką cenę. Jest leniwy, brutalnie szczery, niegrzeczny i uzależniony od środków przeciwbólowych. Dr House jest równocześnie znakomitym, światowej klasy diagnostą. Jego niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że skierowane do niego zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić.
Do pomocy Dr House dobrał sobie grupę młodych lekarzy: neurologa Erica Foremana, immunologa Allison Cameron i internistę Roberta Chase'a, którym potrafi zlecic tak niekonwencjonalne zadania, jak nielegalne przeszukanie domu pacjenta.


Żródło: filmweb

Oglądacie? Co sądzicie o tym serialu i doktorze?
Mam nadzieję, że jest tu wielu sympatyków House'a

Według mnie serial genialny, a Hugh Laurie w roli ironicznego doktorka świetny
Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć, to zapraszam w czwartki o 20:40 do tvp2 ^^Temat: Film

obejrzałem sobie kill billa vol. 2.
lubię

hehe,ja też przedwczoraj...
myślałam, że tylko ja tak do tyłu.

tarantino boski wiadomo.
ja osobiscie wole vol.1 ,
bo więcej w nim własnie tego co
w jego filmach lubię najbardziej,
czyli tych specyficznych żarcików.

a dziś do kina na:
Wyznania Gejszy
Czerwony Kapturek
Tajemnica Brokeback Mouintain
Oda Do Radości

bo też do tyłu-jak widać.

a tarantino majstruje:
http://www.filmweb.pl/Inglorious,Bastards,%282006%29,o,filmie,Film,id=137747
i
http://www.filmweb.pl/Grind,House,%282006%29,o,filmie,Film,id=219933
Temat: Liga filmów
Nie widziałem, ale teraz to już po ptakach, bo zawsze się będzie ten film do Infiltracji odnosić Ale musi być dobry, skoro Scorsese zrobił remake, zresztą ze znaczkiem jakości jest

http://infernal.affairs.piekielna.gra.filmweb.pl/

Zgadzam się co do oceny Infiltracji, no bo właściwie to jest takie kino. Rozrywkowe, czyli piwko, popcorn, akcja, trupy, gangi. Ale za to rozrywka na poziomie.

A wczoraj oglądałem inny film Scorsese "Kasyno"

http://kasyno.filmweb.pl/

duużo lepszy od Infiltracji, w ogóle dopiero jak się kilka filmów Scorsese obejrzy to można dostrzec jeden schemat, mianowicie końcówki Nie będę zdradzał, kto widział Infiltrację np to się domyśli, ale ja przez ostatnie 10 min (tyle m/w trwają "końcowe sceny" bo sam film to pona 3h ) kiedy po kolei jest pokazane jak kończą poszczególni bohaterowie a w tle leci "House of the rising sun" Animalsów to się tylko śmiałem , chociaż nie ma z czego w sumie, bo przekaz jest jasny.

W ogóle historia na faktach (podobno jest też książka, zna ktoś autora?), DeNiro vs Pesci i ich gadki, teraz już chyba nie kręcą takich filmów.Temat: 1
Niestety Mariol, coś kosztem czegoś :/
Dodam na marginesie, że również uwielbiam oglądać "Doktora House'a" i "Dextera". Z naciskiem na tego ostatniego :P Poza tym ostatnio nachodzi mnie na typowo babskie kino, i obejrzałam sobie:

"Księżną" ( http://www.filmweb.pl/f458789/Ksi%C4%99%C5%BCna,2008 ) oraz
"Kochanice Króla" ( http://www.filmweb.pl/f297154/Kochanice+kr%C3%B3la,2008 ).
Polecam również "Gran Torino" ( http://www.filmweb.pl/f476580/Gran+Torino,2008 )
Z ciekawości obejrzałam trochę inne kino (Estonia) "Klass" ( http://www.filmweb.pl/f433313/Nasza+klasa,2007 )Temat: House of Wax *DVDRip/AC3* (2005) {PL}


Tytuł Polski: Dom woskowych ciał
Jakość: DVDRip
Format: XviD, AC3
Gatunek: Horror
Rok wydania: 2005
Język: polski lektor
Ripper: A4O

Opis:
Kiedy samochód z grupą studentów psuje się na bezdrożach Iowy, nic nie zapowiada przygody. Najmroczniejszej przygody w ich życiu. (filmweb.pl)

NFO:
[ViDEO&AUDiO
Language.....: Polish
Runtime......: 108 min
Aspect Ratio.: 16:9 PAL
Resolution...: 640x352
Video Codec..: XviD 1.0.3 FiNAL
Video Bitrate: 1430 kb/s
Audio Codec..: AC3
Audio Bitrate: 384 kb/s


ed2k://|file|House.of.Wax.(2005).DVDRip.XviD.AC3.PL.CD1-a4o.(eosiolek.fora.pl).avi|733093888|C0AFAAD3BAA08704240AA15F0B73EF39|/

ed2k://|file|House.of.Wax.(2005).DVDRip.XviD.AC3.PL.CD2-a4o.(eosiolek.fora.pl).avi|731746304|ABDC661C117FEDA905A29F0DA76755BD|/

ed2k://|file|House.of.Wax.(2005).DVDRip.XviD.AC3.PL.sample-a4o.(eosiolek.fora.pl).avi|17205248|4B684755A1218F2F449FC9B407B199FD|/
KUNIEC

Link pochodzi ze strony osiolek.comTemat: Seriale
Mam nowy serial ukochany xD

Dr House - na dwójce i na AXN leci i jest booooski, cudowny i w ogóle

http://www.filmweb.pl/Dr+House,2004,o+filmie,Film,id=130177 - tutaj o nim XD
Temat: Ostatnio widziałem
jak o serialach mowa

House M.D


#
Doktor Gregory House ma kiepskie podejście do pacjentów. Najchętniej nie miałby go wcale - nie lubi rozmawiać z pacjentami i unika tego za wszelką cenę. Jest leniwy, brutalnie szczery, niegrzeczny i uzależniony od środków przeciwbólowych. Dr House jest równocześnie znakomitym, światowej klasy diagnostą. Jego niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że skierowane do niego zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić.
Do pomocy Dr House dobrał sobie grupę młodych lekarzy: neurologa Erica Foremana, immunologa Allison Cameron i internistę Roberta Chase'a, którym potrafi zlecic tak niekonwencjonalne zadania, jak nielegalne przeszukanie domu pacjenta.


filmweb 8,71/10 - ze swojej strony moge dodac, ze jezeli ktos lubi seriale typu ER czy Grey's Anatomy to conajamniej 10 :], obecnie zaczela go emitowac tvp2 we czwartki o 22:00 (chyba), ale dali takiego lektora, ze zal.pl, lepiej sobie odpuscic niz zniechecic ,serial traci conajmniej 50%

Narazie wyszly 3 sezony (mam wszystkie , oczywiscie na DVD )Temat: Film - newsy, zapowiedzi, trailery
Tutaj macie zapowiedz do najnowszego filmu Tarantino i Rodrigueza pt."Grind House",ja już się doczekać nie moge
http://www.filmweb.pl/+Grind+House++Tarantino+i+Rodrigueza+-+zobacz+zwiastun!+2006-12-22+news,News,id=32655
Temat: Dom śmierci - House of the Dead
No to teraz trzymajcie się krzesła i uważajcie:
1)Fragment recenzji z FilmWebu:
>Jedyne, co spodobało mi się w „Domu śmierci" to umiejętne wplecenie do filmu fragmentów pochodzących z gry „House of the Dead". Krótkie scenki pokazujące wirtualną eksterminację „nieumarłych"doskonale pasują do całej historii . Niestety, jeden dobry i ciekawie zrealizowany pomysł nie wystarczy, żeby powstał dobry film.
PS. Co ciekawe, „Dom śmierci" wcale nie okazał się klapą finansową. Zachęceni jego wynikami finansowymi producenci już przygotowują część drugą.<
Ad.1 i 2: Umiejętne? Doskonale pasują do całej historii? Moim zdaniem te wstawki były jednymi z najgorszych błędów :/. Kompletnie do tyłka, jak to zobaczyłam, chciało mi się ryczeć...
Ad.3: Jestem ciekawa, czy producenci widzieli ten film, a jeśli widzieli, to ja na ich miejscu zakopałabym się gdzieś i już nigdy nie odkopała.
2) A oto i część druga: http://www.filmweb.pl/Film?id=208892Temat: lubiani/ nielubiani :P
no napewno wykrecony stary dobry Easy Rider i film chyba nawet na podstawie ksiazki kolesia co napisal transpotting - Acid House
http://www.filmweb.pl/Film?id=1018
http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=723#723

to chyba z tych bardziej lightowych
Temat: Ciekawostki
sorry jeśli jest taki temat na forum.

Znalazłem na filmweb.pl 21 ciekawostek na temat wiadomo jakiego serialu http://www.filmweb.pl/Dr+House,2004,ciekawostki,FilmCuriosities,id=130177
Temat: Uwe Boll traci dostęp do wielkich pieniędzy

KrISS:Na filmwebie Postal ma coś koło 5!
Na filmwebie "Śniadanie u Tiffany'ego" ma niższą ocenę od "300". Filmweb to żaden wyznacznik jakości. Poza tym, jedna z wypowiedzi o Postalu:
1/10 Dno! Nie widziałem i nie zobaczę! Szczelanka też była do czterech liter.
Naprawdę warto ufać ocenie, która jest sumą głosów między innymi takich debili? Nie wydaje mi się.
A wypowiedzi osób, które widziały są pozytywne.

Azel:Ja nie przeczę, że taka praktyka jest nie fair. Ale nie zmienia to faktu, że dotychczas wszystkie filmy, które widziałem (House of the Dead, Alone in the Dark, Bloodrayne) na taką ocenę zasługują. Może przy nowszych jest ciut lepiej (na jakieś 2,3 ), lecz nie robi to z niego dobrego reżysera. W takim tempie to dopiero przy 15 filmie nakręci coś porządnego
Tak, jak mówiłem, muszę zobaczyć Postala, żeby się wypowiedziećTemat: Dr House
Info: Szpital Plinceton Plainsboro Teaching w New Jersey zatrudnia najlepszych specjalistów. Jednym z nich jest Dr Gregory House. Znany jej ze swojego kontrowersyjnego charakteru i niekonwencjalnego podejścia do leczenia pacjentów, których woli unikać. Trzej lekarze pracujący dla niego: Foreman, Cameron i Chase tworzą, mniej lub bardziej, zgrany zespół. Zadaniem czwórki jest leczyć te medyczne przypadki, z którymi nie poradzili sobie inni lekarze.
www.filmweb.pl

znacie? oglądacie? co sądzicie?Temat: Ekranizacje gier
Studio Vierte Boll Kino Beteiligungs-GmbH & Co. KG odpowiedzialne za realizację takich filmów jak "Alone in the Dark", czy "House of the Dead" zakupiło prawa do przeniesienia na duży ekran kolejnej gry. Tym razem ich wybór padł na produkt studia Majesco "BloodRayne"...

Informacja z portalu filmweb.pl

reszta pod adresem: http://www.filmweb.pl/,BloodRayne,kolej...rafi,na,duży,ekran,aa=12470,newsday.xmlTemat: Filmy, seriale, programy tv - 14

Czwarty sezon serialu Lost: Zagubieni, drugi sezon Doktor House, trzeci sezon "Zabójcze umysły" oraz dziewiąty sezon serialu reality "The Amazing Race" - to kwietniowe nowości telewizji akcji AXN.

W kwietniu 2008 roku telewizja AXN rozpocznie emisję nowych serialów popularnych wśród widzów stacji.

W niedzielę o godzinie 21.00 (od 6 kwietnia) nowe odcinki czwartej serii serialu Lost: Zagubieni.

Dzień później - w poniedziałek 7 kwietnia o godzinie 21.00 - drugi sezon serialu Doktor House.

12 kwietnia telewizja AXN rozpoczyna emisję trzeciego sezonu serialu "Zabójcze umysły" - premierowe odcinki w soboty o godzinie 21.00.


Dwa filmy w planach:
Recon 2022: The Mezzo Incident - wreszcie coś ze sci-fi, więc parę słów napiszę... jakich? To się okaże
Oko /lub: Seeing ghosts/ Wzrok
Temat: American Pie Presents: Beta House
Oni chyba nigdy nie skończą z wymyślaniem co raz to nowszych odcinków American Pie, a rodzinka Stifflerów jak zawsze pokazuje swoją klasę

właśnie obejrzałem najnowszą część American Pie, ciąg dalszy przygód Erika i Dwigta Stifflera Szczerze powiem, że na prawdę mi się podoba, śmiałem się przy niej nieźle, a nawet już brało mnie w pewnym momencie na rzygi (w jakim to sami musicie zobaczyć, są takie dwa fragmenty ).

Polecam do obejrzenia, ale wyłącznie w domku i najlepiej przy piwku oraz w towarzystwie

Więcej info to zapraszam na stronę: http://www.filmweb.pl/Ame...,Film,id=416306Temat: Powstanie spin-off serialu "Dr House"
Według niepotwierdzonych informacji Fox i NBC pracują nad spin-offem przebojowego serialu "Dr House".

W nowym sezonie ma pojawić się w serialu nowa postać. Jeżeli osoba ta zostanie zaakceptowana przez widzów, w kolejnym sezonie stanie się ona bohaterem swojego własnego serialu. Co ciekawe nowa postać nie będzie wcale lekarzem, a prywatnym detektywem.

Serial "Dr House" nadaje w Polsce stacja AXN.

zrodlo: filmweb.plTemat: Najgorszy film jaki kiedykolwiek widzieliscie... ????


Niestety, oglądałam fragmentarycznie oba te koszmarki;) myślę, że nie jest to Tori Spelling, tylko taka aktoreczka o bardziej zaokrąglonej buzi (w sumie, chyba wszyscy mają bardziej zaokrągloną buzię, niż TS), grywała w jakichś serialach sit-com, chyba "Full House" (tłum. bodajże "Pełna chata"- leciał ten serial ponad 10 lat temu w tv...) .. nie pamiętam nazwiska .. :/
(choć z drugiej strony.. niewykluczone, że myle jednak osoby;P)

kiedys ogladalam oba te filmy, ale dla pewnosci:
Śmierć Cheerleaderki
and
Mother, May I Sleep with Danger?
niestety to ona ;>
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 12
Hmm, zastanawiam się czy jeszcze pisać o Trawce, bo już mi słów brakuje Serial jest genialny! I tyle. Więcej napiszę, jak wreszcie coś spierniczą Sceny z planu filmowego rozbrajające get dirty, get dirty
Odc. 8 jest najlepszy! Wreszcie definitywnie pożegnaliśmy Petera (Martin Donovan już mnie irytował maksymalnie). I to jedyna rzecz, do której moge się przyczepić.
Podoba mi się Celia.

Co ciekawe - Californication również genialne! Czekam na dalsze odcinki i... sezony.

Szykuje się remake "Potomstwa" Cronenberga - jako, iż Cronenberga cenię, zamierzam się rozejrzeć za tym filmem. Odświeżyć zawsze warto, a jest dobry.

-----------------------------------------------------
edit:

Obejrzałem już czwartkowy odcinek Dr House. I powiem krótko: będą niespodzianki, oj będą. <---- to oddaje moją reakcję, bo z jednej strony miło zobaczyć Panią ahem (niespodzianka), ale w jakiej roli... No i jaka interesująca diagnoza mając na uwadze kreowaną postać...
Jednym słowem ten odcinek jest bdb. Bożonarodzeniowy zarazem - będzie Mikołaj, na sulfasalazynie, z problemami gastrycznymi, mający gazy itd. Niemniej wejście było mocne - tak się zastanawiałem skąd ja ją znam... a tu proszę...
I proszę nie sprawdzać w necie, jeśli oglądacie serial w TV. Bo zepsujecie sobie całą zabawę wizualną. Poważnie.
Temat: Film .. kino .. aktualności
Piła miała premierę 4 miesiące przed House of 9

"Film klimatem zbliżony trochę do "Piły". Dziewięcioro nie znających się i w żaden sposób nie powiązanych ze sobą ludzi zostaje uprowadzonych z ulicy i zamkniętych w domu, z którego nie ma wyjścia (...) tylko jedna osoba wyjdzie stamtąd żywa" filmweb.pl

nie wiem czy można tu mówić o plagiacie... zbyt mała rozbieżność w ukazaniu się tych filmów... nie o takie docenienie mi chodziło do końca , chyba że twórcy House of 9 chcieli swoim filmem nawiązać do "świeżego" gatunkuTemat: Ulubione seriale

Słuchajcie o co chodzi w tym Dr House? Wszyscy moi znajomi to oglądają baaa nawet kumple mojego męża
łłe tak Elizabeth dajesz jej opis z filmwebu.
Sylwie ja sie tez zastanawiałam dopuki nie ogladnałam.Jestem juz na 5 sezonie.
A Dr House to taki "uroczy " pan co potrafi kazdemu zajsc za skore ale jest najlepszym diagnosta i leczy najtrudniejsze przypadki.Jego teksty wymiataja,jego chamskosc i ironia powalaja..Ma tez zespoł pomocnikow do stawiania diagnozy.
Sylwia ogladnij teo sie nie da opisac.Zapewniam ze sie wkrecisz.Temat: Dr House
Hmm... A w tym tygodniu nie będą jeszcze ostatki z trzeciego sezonu? Bo jakoś nie zauważyłem, by ostatni odcinek pasował na finał sezonu, a w sumie w tamtym tygodniu dwa odcinki przepadły, bo był mecz. No i według Filmwebu w tym tygodniu jest odcinek 67 i 68, a 4 sezon chyba zaczyna sie od 70
Ale w każdym bądź razie bardzo się cieszę, że TVP2 wyemituje nastepny sezon House'aTemat: Newsy.
Wiedziałam! Dobrze mi się kojarzyło, House z detektywem ^^ (choć przyznaję, że bardziej myślałam o Poirot, niż Holmsie). A że "Dr House" dobry serial, że się na szczycie znajduje, to się rozumie samo przez się. Dobre ciekawostki, Dominisia.


/filmweb.pl
Zaplusowałaś.


Ja skany ze ŚS wkleję najpóźniej w poniedziałek. )
Mamy wtorek! Mamy wtorek!Temat: Seriale
Witch - staraj się używać słów "MOIM ZDANIEM" :P
Bo BSG było wybitne

House - ciekawy - ale bez fajerwerków - jedynie postać tytułowa jest bardzo fajna.
Oczywiście wszystko moim zdanie :P

Polecam nowy serial - widziałem 7 odcinków - ogląda mi się dużo lepiej od Housa
http://www.filmweb.pl/f48...5%82amstwa,2009
http://www.youtube.com/watch?v=RR1a0nfNK8MTemat: Seriale

no ja oglądam ja, ale dzisiaj jeszcze nie obejrzałem, bo teoretycznie to ja się uczę, ale no jak finał to finał to ja zaraz ściągnę.

btw, to wygląda na dobry serial, po sesjy se zacznę ssać.
http://motywdrogi.pl/2009/05/12/lie-to-me/


Oglądam ten serial - ma kilka dobrych momentów, ale ogólnie traktuję go jako wypelnienie pomiędzy lostem a my name is earl i prison brejkiem (który już powoli mnie odrzuca).

Ostatnie 3 odcinki House'a miażdżą... choć sama końcówka wg mnie byla oczywista.

przedwczoraj skończyłem oglądać Sons of anarchy - polecam, szczególnie fanom rodziny soprano. Tutaj możecie poczytać conieco http://www.filmweb.pl/f479538/Sons+of+Anarchy,2008Temat: Wydział Rosja(org. The Russia House) 1990

Tytuł oryginalny: The Russia House
Tytuł polski: Wydział Rosja
Produkcja: USA
Rok: 1990
Reżyseria: Fred Schepisi
Scenariusz: Ian Baker

Brytyjski wydawca Barley Blair, wolnomyśliciel i birbant, miłośnik jazzu i wysokoprocentowego alkoholu, jest sympatykiem rosyjskiej literatury. Często odwiedza Rosję, jeździ regularnie na targi książek do Moskwy. Lubi poczucie humoru Rosjan i ich egzystencjalną zadumę nad beznadziejnością.
Pod czas pobytu w Rosji Blair, poznaje naukowca Sawieliewa, wybitnego fizyka pracującego dla przemysłu zbrojeniowego, który zebrał dane dotyczące potencjału militarnego swego kraju. Chcąc przyspieszyć rozbrojenie i pierestrojkę Sawiliew proponuje Blairowi opublikowanie zebranych danych na zachodzie. Manuskrypt zawierający informacje o uzbrojeniu Armii Czerwonej ma przeszmuglować do Londynu Katja.

Obsada:
Bartholomew Barley Scott Blair: Sean Connery
Henziger: Colin Stinton
Katya: Michelle Pfeiffer
Clive: Michael Kitchen
Ned: James Fox

źródło: www.filmweb.pl

Pierwsze pojawienie się wersji dubbingowanej: brak danych
Wersja polska: Start International Polska
Reżyseria dubbingu: Krzysztof Kołbasiuk

Obsada wersji polskiej:
Ewa Kania
Jerzy Kamas
i inni

źródło: kTemat: Co ostatnio widzialem
a ja polecam ten film http://www.filmweb.pl/Film?id=31567 - dziwny to delikatnie powiedziane , ale to oczywiście zaleta, a nie wada. Niesamowity klimat, mieszanka kina eksprerymentalnego ( chodzi mi o wykorzystanie różnych technik, montaż ), groteski, makabry, a to wszystko okraszone gdzie nie gdzie czarnym humorem (np. sen taksówkarza) .
Parę dni temu ogladnalem Boogeymana w reż. Uliego Lommela ->powiem szczerze, ze spodziewałem się ciutkę czegoś lepszego ... ale i tak polecam (zreszta film kupiony okazyjnie )

[ Dodano: Nie 27 Lut, 2005 ]
skonczyłem włąsnie ogladać The House with Laughing Windows z 76' niesamowity klimat, dobre zdjecia, jestem naprawde pod wrazeniemTemat: [H]ouse <3
I jeszcze coś.Info o tym, że nasz Hugh Laurie śpiewa i to dość zajebiście, przeczytałem dawno temu gdzieś na FilmWebie. Ale dopiero dzisiaj przekonałem się jak bardzo zajebiście!
Projekt złożony z aktorów grających w różnych amerykańskich serialach (oprócz House'a rozpoznałem jeszcze Matta z 'Heroes' i Mike Delfino z 'Desperate Housewives') o nazwie Band From TV zajął się coverami. House nie tylko śpiewa, ale zajmuje się też klawiszami.
Minnie the Moocher:
http://www.youtube.com/watch?v=--Mx3z2wryA&feature=related
You can't always get what you want:
http://www.youtube.com/watch?v=PP5ZzSmnj-Y&feature=related
I jak? Ja powiem, że bardzo udane covery. Miło się słucha z Housem na wokalu ^^
Temat: Everlast
Raczej nie ma sensu zakładać nowy temat więc wspomne o tym tu, chyba warto bo np taki ahmyt ma już odpowiedni avatar. Projekt w którym uczestniczy Everlast noszący nazwę La Coka Nostra wydał album, obok Everlast'a jest DJ Lethal (House Of Pain, Limp Bizkit), Danny Boy, Ill Bill, Slaine. Zapowiada się dobrze, zaraz biorę się za odsłuch.

Check This Out

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0ECq3ec1vhw&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0ECq3ec1vhw&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>www.lastfm.pl/user/HIV_Daddy
www.filmweb.pl/user/HIV_Daddy/filmsTemat: Przywitaj się.
Siemka wszystkim Housoholikom
Moja przygoda z Housem zaczęła się dopiero jakiś miesiąc temu, ale może napisze wszystko od początku.
Nie wiem jak to się działo, ale w gazecie nigdy nie zauważyłem żeby ten serial leciał na 2. pierwszy raz dowiedziałem się że istnieje z filmwebu kiedy to patrzyłem na listę najlepszych seriali. Był na 1 miejscu i od razu sobie pomyślałem: "co ten zasrany serial robi na pierwszym miejscu tu powinien być Prison Break albo Lost(nie wiedziałem wtedy co mówię i bardzo tego żałuję). trzeba iść z postępem technicznym więc moi rodzice postanowili kupić nowy telewizor i co sie okazuje mamy 5 programów więcej w tym AXN(na starym było coś tam zakodowane czy coś) no i za 2 godziny leci House. więc postanowiłem sobie obejrzeć żeby zobaczyć czy taki rewelacyjny. no i sie stało zacząłem oglądać kolejne odcinki kiedy tylko mogłem(zasrana 1 gimnazjum zawsze wracam jak House sie już skończył) ale to mi nie wystarczało chciałem obejrzeć kolejne odcinki zacząłem szukać do ściągania ale 4 party na jeden odcinek to było dla mnie za dużo czekania aż wreszcie znalazłem 1 part=1 odcinek no i zacząłem ściągać. aktualnie obejrzałem 7 odcinków 1 sezonu więc mam jeszcze trochę do nadrobienia ale na pewno na feriach to zrobię
Temat: NIE HIPHOPOWE DISSY

Oasis vs Blur. Wojna na to kto sprzeda więcej konkurencyjnych singli. To był chyba '97 rok. Blur nagrało nawet kawałek "Country House", z kilkoma odniesieniami do Oasis.
cool kids of death to jeden z mega niewielu polskich zespolow, ktorego czlonkowie wykreowali jakikolwiek wizerunek i jakostam sie go trzymali. nie mowie o muzyce juz nawet
ale
co do wizerunku, konfekcjonowany bunt, konnfecjonowana zlosc bla bla, wiec prosze ciebie, jak bedziesz hejtowal cokolwiek, miej o tym pojecie, hyhy.

Punkowy zespół Anti-Heroes podał do sądu New Line Cinema za pokazywanie w filmie tatuaży z wizerunkiem zespołu. Zespół nie chciał być powiązany z Nazistami, nawet tymi fikcyjnymi. Zespół nagrał potem piosenkę "NLC", która poniża studio filmowe.
http://wiezien.nienawisci.filmweb.pl/f30633/Wi%C4%99zie%C5%84+nienawi%C5%9Bci,1998/ciekawostki
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 12
Yellow!

Tak, oglądając House mam wrażenie, że to medyczna wersja CSI. Dobrze, że trochę humoru dorzucili.

Jak to jutro z tymi serialami jest? O torrentach mowa, bo tv na razie mnie nie interesuje w tej materii.
Napewno Weeds i Californication. I teraz: PP, GA (będzie mnogie nazi (też obecnie mam praktykanta )... Cuś tygodnie serialowe się zapowiadają.

A w sobotni wieczór miałem przyjemność zaliczyć parę nowości:

- 1408 - co prawda wspominany, ale dopiero teraz rzuciłem okiem i... całkiem dobry. Tylko jak to z Kingiem bywa, potrafi zupełnie niepotrzebnie wydłużyć całą sprawę. Parę scen z końcówki wyciąć i film byłby bdb. A tak tylko 4.5/5

- The Invisible - zaskakująco przyjemny, aczkolwiek przewidywalny. Początkowe 3/4 filmu na dobrym poziomie. Ciekawy pomysł. 3.9/5

- Evening - nie wiem czemu się skusiłem, ale... cholercia nie żałuję. Tematyka mnie nie porwała, ale obraz, gra aktorska (a jest Meryl Streep - znów - jak wino, im starsza, tym lepsza; Toni Collette...) i przede wszystkim muzyka Polskie akcenty! Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyr. Tadeusza Wicherka, prod. Jan A. P. Kaczmarek. Jest Możdżer, jest wokal Steczkowskiej (nie przepadam, ale ok). Soundtrack będzie mój
3/5
Temat: 1
A my wczoraj ogladalismy The last house on the left i bardzo mi sie spodobal

Przedstawiając jeden z najgłośniejszych thrillerów wszech czasów nowemu pokoleniu, filmowcy zadają pytanie - jak daleko może się posunąć para zwykłych ludzi mszcząc się na socjopatach, którzy skrzywdzili ich dziecko. Tego samego wieczoru, kiedy przyjeżdżają do położonego na odludziu domu nad jeziorem w Collingwood, Mari (Sara Paxton) i jej koleżanka zostają porwane przez zbiegłego więźnia i jego kompanów. Jedyną nadzieją przerażonej Mari jest znalezienie sposobu na powrót do rodziców Johna i Emmy (Tony Goldwyn i Monica Potter). Niestety, napastnicy nieświadomie znajdują schronienie w jedynym miejscu, gdzie mogłaby czuć się bezpieczna. Kiedy rodzina Mari dowiaduje się o tym, co się stało, trzej napastnicy zaczynają przeklinać dzień, w którym weszli do Ostatniego domu po lewej (The Last House on the Left).

zrodlo: filmwebTemat: Filmy
House M.D

Chyba jedyny z seriali promowanych na telewizji Fox który nie spada z poziomem.... on go nawet nie trzyma... on cały czas idzie do góry.

Po pierwszej połowie pierwszego sezonu zastanawiałem się "jakim cudem na filmwebie jest tak wysoko skoro to jeden schemat powtarzany do nieskonczonosci"... Później jednak doszła historia bohaterów, stali się mniej anonimowi, z każdym odcinkiem dostrzegało się coś nowego. I o ile rozwiązywanie zagadek medycznych i postawienie odpowiedniej diagnozy zapewne sprzecza się z prawdziwą medycyną i wiele jest w niej fikcji to stanowi bardzo dobre uzupełnienie dla wątków głównych charakterów.

Hugh Laurie ma mistrza za główną rolę, stworzył postać równie wyrazistą co Dżony Dep Jacka Sparoła...

Pierwszy sezon był cienki, później z każdym kolejnym było coraz lepiej...

Serial nie męczy jak Prison Break, Losty czy Hirołsi, gdzie wszystko kręci się niczym w ruskiej pralce i nikt nie wie o co chodzi bo tu z niewadomo skąd pojawia się niewadomo kto i wsio trza myśleć na nowo...

W Housie wszystko jest stosunkowo proste, świetnie przedstawia się psychika postaci zwłaszcza dialogi House - Wilson - Cuddy mają dużo do zaoferowania...

Najz men!Temat: serialowy zawrót głowy ;)
Dobre wiadomości, ale tylko dla Amerykanów: http://www.filmweb.pl/Pe%...e,News,id=46628

Obejrzłam już dwa odcinki True Blood. Sookie mnie nadal wkurza. Wkurza mnie też już Tara i braciszek Sookie. Wampira lubię i babcię. Poza tym - nawet mi się podoba, w przeciwieństwie do nowego "Grey's Anatomy", który oglądam dla samego oglądania, jak nie mam co. Podobnie z Pushing Daisies - nie wiem, czy będzie mi się chciało dalej to ciągnąć, ale pewnie, jak się będę nudzić, to tak.

Nowa seria Dextera mnie nie rozczarowała, w przeciwieństwie do nowego House'a - mam podobne o nim zdanie, co algaj.

O polskich serialach się nie wypowiem, bo nie oglądam nic. Widziałam jeden odcinek BrzydUli i jest to dla mnie kompletna kicha.Temat: Aktorzy z 24 w innych filmach.

Mówisz o "Gorączce" z Alem Pacino i Robertem De Niro :?:
Tak, tez w to nie umiałem uwierzyc, oglądałem ten film juz kilkanaście razy a Berkeleya i Haysberta nie pamiętam :!:
Dla niedowiarków :arrow: http://goraczka.filmweb.pl/


Jeśli ktoś chce wiedzieć, to ELISHA CUTHBERT ZAGRA W HORRORZE "HOUSE OF WAX" (DOM WOSKOWYCH CIAŁ) - premiera w Polsce 24.05.2005, na świecie już była!!!
Ja się będę wybierać na ten film, jak tylko w szkole powiem że ide na film z Elishą to pół klasy ze mnąpójdzie:lol:Temat: Aktorzy z 24 w innych filmach.
Z innej beczki:
Widział ktoś film House of 9??
Występuje w nim Dennis Hopper ("Victor Drazen" ) i gra.... księdza

Jeżeli nie widzieliście filmu to w wolnym czasie sobie zobaczcie, może nie jest on niesamowitym dziełem ale akurat ten film ogląda się dla samej koncówki

http://www.filmweb.pl/Film?id=120148Temat: Jakie inne seriale oglądacie?
Własnie oebjrzałam peirwszy odcinek "Pushing Daisies". Zachęcił mnie opis tego serialu w gazecie. Obejrzałam i się zakochałam, serio!
(BTW gra tu Vogler z "House'a" )

Jakby ktoś była zainteresowany: link
Temat: Nowe seriale - co warto?
Co warto zobaczyć z tej listy? Zamierzam poznać w najbliższych miesiącach. Akualnie zacząłem oglądanie Ghost Whisperer i [url=http://www.filmweb.pl/Kości,2005,o+filmie,Film,id=233995]Bones[/url].

Reszta, którą zamierzam poznać:

Aliens In America
Burn Notice
Criminal Minds
Dead like Me
Eureka
House
Jericho
Reaper
Studio 60 on the sunset strip
The Lost Room
Traveler
Weeds
Women's Murder Club

"24" też zamierzam obejrzeć, ale wiem co to ;) Natomiast pomysł Ghost Whisperer spodobał mi się i oglądam 1 sezon, podobnie jak Bones. Oba wymienione są bardzo wciągające i mają ciekawą fabułę ;) W Ghost Whisperer do tego gra fajna "mmm..." panna ;))Temat: Jak to sie wszystko zaczęło?
Ja zaczęłam oglądać House'a na komputerze, kiedy już leciał na jedynce. Szukaliśmy z rodzeństwem jakiegoś nowego fajnego serialu do pooglądania, bo nie było na co popatrzeć (strajki scenarzystów i długie przerwy w emisji). House zapowiadał się ciekawie, był wysoko w rankingu na filmwebie (nadal jest! drugie miejsce, tylko Lost go wyprzedza) i ciekawe opisy, więc zaczęliśmy oglądać . Teraz nałogowo, prawie codziennie .
Temat: Robin Tunney czyli serialowa Veronica Donovan

Robin Tunney urodziła się 19 czerwca 1972 roku w Chicago. Studiowała aktorstwo na Chicago Academy for the Arts. Przeprowadziła się do Los Angeles w wieku 18 lat i przez kilka lat występowała w różnych serialach telewizyjnych, ale nie udało jej się otrzymać żadnej znaczącej roli. Tak było do 1996 kiedy produkcja "The Craft" otworzył jej drogę do większego wachlarza filmowych propozycji. Świetna rola u boku m.in Neve Campbell zyskała jej uznanie szerszej publiczności. Prawdziwą popularność przyszła jednak dopiero wraz z rolą młodej i ambitnej pani adwokat w kasowym serialu "Prison Break".

Wybrana filmografia:
  l1993 "Class of '96" jako Linda Miller
  l1996 "The Craft" jako Sarah Bailey
  l1999 "End of Days" jako Christine York
  l2004 "House M.D." jako Rebecca Adler
  l2005 "Runaway" jako Carly
  l2005 "The Zodiac" jako Laura Parish
  l2005/06 "Prison Break" jako Veronica Donovan
Więcej o Robin na FilmWebie
Więcej o Robin na IMDB
Strona fanów Robin
Temat: Charles "Haywire" Patoshik / Silas Weir Mitchell
Silas Weir MitchellMa 193 cm wzrostu. (narazie wiecej o nim nie znalazłem)

Filmografia:
2006: Crazy jako Neal
2006: Wisteria: The Story of Albert Fish jako Albert Fish, Jr.
2005: Detektyw (Detective) jako Robbins
2004: Życie na Liberty Street (Life on Liberty Street) jako Derek
2004: Heart of the Beholder jako Lester
2004: Jak ugryźć 10 milionów 2 (Whole Ten Yards, The) jako Yermo
2003: Malowany dom (Painted House, A) jako Jimmy Dale
2002: Ethan and Alan jako Ethan
2002: Wojna w Johnson County (Johnson County War) jako Mitch Slaughter
2001: Wyścig Szczurów (Rat Race) jako Lloyd
1999: Inferno: Piekielna walka (Inferno) jako Jesse Hogan
1998: Patriota (Patriot, The) jako Pogue
1997: Autostrada strachu (Quicksilver Highway) jako Bryan Adams
Temat: HORROR QUIZ EXTREME EDITION 2008
Evil w czym zrobilem blad?

Moje odpowiedzi przeciez byly takie:

Zagadka 1 - Mila Kunis -American Psycho 2 (Rachelle Newman)
Zagadka 2 - Sheri Moon - House of 1000 Corpses (jako Baby)
Zagadla 4 - Cecile De France - Haute Tension - Marie
Zagadka 5 -Christian Bale - American Psycho - Patrick Bateman

chodzi o baby? tak bylo napisane na filmwebieTemat: Uwe Boll i jego filmy
Wszystkie jego filmy finansuje przecie jego własna firma BOLL KG. Kiedyś na filmwebie o tym pisali:
"Studio BOLL KG, którego założycielem jest niemiecki reżyser Uwe Boll pozyskało 107 milionów dolarów na tegoroczną produkcję kolejnych filmów autora "House of the Dead". Całość funduszy zostanie przeznaczona na realizację kolejnych adaptacji gier wideo."

No to powstaje teraz pytanie, od kogo ten krertyn pozyskuje pieniadze na swoja dzialalnosc, skoro z gory wiadomo, ze beda to pieniadze wyrzucne w bloto.Temat: Przy ladzie
Mori czuwa i tylko czeka by wyskoczyć i wszystkich przerazić :]

Beta mi jutro na obóz wyjerzdza, a ja lubię pisać, jak ktoś czuwa nad tymi bazgrołami i sprawdza, czy nie zmierzam w złym kierunku. Chyba będe musiała się przerzucić na zeszyt. A miałam osczędzać te dwa palce w których trzymam długopis! Shift, będe musiała iść z tym do lekarza.

Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka wchodzi ddo kina 21 lipca. Pierwsze co zrobię gdy wrócę do domu z Karwicy to idę do kina na ten film. A 18 sierpnia wchodzi The Lake House. Mrrr z Keanu Reeves'em i Sandrą Bulock w rolach głównych. I tak wiem jak się skończy(chyba) bo na filmwebie jest pewna tapeta. Ale to nie oznacza, że na film nie pójdę :]
Zabiera się ktoś ze mną?
Temat: Jak to sie wszystko zaczęło?
U mnie to historia w ogóle zaczęła się tak, że nienawidziłem tego serialu mimo że nie widziałem żadnego odcinka. No więc był on sobie na 1 miejscu na filmwebie a ja się wkurzałem bo wolałem by to inny serial był na tym miejscu tak sobie myślałem jak jakiś głupi doktorek może być tak wysoko. Na starym telewizorze była jakaś blokada i nie było axn no ale rodzice kupili nowy telewizor i było ( o tym że leci na 2 nie miałem pojęcia). I tak jest ten nowy telewizor, patrze do gazety co na axn i widzę Dr House no to postanowiłem oglądnąć. Pierwszy odcinek był niezły ale jeszcze mnie tak nie wciągnął, oglądnąłem kilka innych i się zaczęło. Zacząłem ściągać go z neta aktualnie kończę 4 sezon i nie wiem jak kiedykolwiek mogłem go uwarzać za beznadziejny serial
Temat: Seriale
Różne seriale nagrywa mi zaznajomiony fanatyk. Pewnego razu zapytałem, czy nie ma czegoś ciekawego, co by polecił. Powiedział, że ogląda House'a i jest świetny. Sprawdziłem na filmwebie i poprosiłem, żeby wypalił. No i tak się zaczęło Na TVP2 jakoś tak beznadziejnie się to oglądało z uwagi na kiepskiego lektora A serial Dexter oglądałeś?Temat: Blizzard
E tam. To słaby jesteś. Obejżałem CALUSIEŃKI "House Of the Dead"!!! Po prostu czerpie inspirację ze starszego brata, który uwielbia ogląda tandety po to, żeby się z nich ponabijac. Słowo! Oglądałem z nim nawet "Plan 9 z kosmosu"!Temat: Filmy, Seriale i Kino
Cloverfield niezły! Byłem tydzień temu w weekend na nim. Tylko jakiś krótki się mi wydawał. Nie żałuję.
A w "Kinomaniaku" jako pierwszy film dostał ocenę "0" LOL

Ja moge polecić kolejny serial: Dr House. Ciekawy I podobają mi się teksty głownego bohatera (:
Temat: Na co pójdziesz w 2006?
Z Filmwebu mojego:
Oto lista filmów na które z chęcią pójdę do kina w tym roku, niekoniecznie chronologicznie:

- V jak Vendetta (już załatwione, polecane przez Lindorie)

- Kod da Vinci (już załatwione)

- Piraci z Karaibów 2

- Wszyscy jesteśmy Chrystusami (już załatwione, polecane przez Lindorie)

- Gdyby jutra nie było

- Opowieści z Narnii (już załatwione)

- Wojtyła: Papież, który został człowiekiem

- Brokeback Mountain (już załatwione)

- Grind House

- Rozpustnik - The Libertine

- Źródło - The Fountain

- Apocalypto

- Sin City 2

- Tropiciel - Pathfinder

- Wyznania gejszy (już załatwione)

- Epoka Lodowcowa 2 (już załatwione)

- Wszystko gra (już załatwione, polecane przez Lindorie)

- X-men: Ostatni bastion (już załatwione, polecane przez Lindorie)Temat: Filmy i seriale
Z filmów lubię oglądać thrillery, filmy psychologiczne, niektóre dramaty, czasami jakiś dobry film sensacyjny, komedię, musicale ;D, bajki i oczywiście fantasy(ale nie jakieś tam szafy z Narnii:P) ;D a poza tym to jeśli coś jest naprawdę ciekawe to obejrzę, nawet jakieś romansidło
Bez przerwy mógłbym oglądać Władcę Pierścieni w wersji reżyserskiej, Forresta Gump'a (chociaż wolę książkę), Ojca Chrzestnego i Imię Róży

Natomiast jeśli chodzi o seriale to tu zaczynają się schody

Bez ustanku mógłbym oglądać House MD, Latający Cyrk Monty Pythona, M.A.S.H.,Family Guy'a, American Dad'a, Futuramę, Świat wg Bundych, Garfielda z przyjaciółmi (kiedyś taka odcinkowa bajka leciała, kto jest stary ten pamięta ), Scrubs'ów i parę innych ;]
Poza tym spodobał mi się w miarę Dexter i czekam na 3 sezon, lubię Miasteczko South Park, oglądam na bieżąco Naruto (anime takie) i mam zamiar zabrać się za M.A.S.H. od początku, ale najpierw muszę poszukać ;]

A przy wyborze, czy to filmu bądź serialu, nie kieruje się aktorami/reżyserem, staram się, w wypadku serialu, obejrzeć co najmniej te dwa-trzy odcinki, żeby samemu to ocenić, gdy ktoś mi coś poleci albo sam przypadkiem na coś trafię, a filmy to w miarę na bieżąco przeglądam filmweb'a, a gdy zainteresuje mnie fabuła no to oglądam. Chyba, że ktoś mi coś poleci to też obejrzęTemat: Wieści
Do:
KINO ŚWIAT Sp. z o.o.
Kinga Jakubowska - Dyrektor Generalny
ul. Belwederska 20/22, bud. Uniwersus
00-762 Warszawa
(+48 22) 840 68 01- 05
kinga@kinoswiat.pl

Quentin Tarantino i Robert Rodriguez stworzyli dzieło niezwykłe. Grind House (http://www.filmweb.pl/Grindhouse+vol.+1,2007,o+filmie,Film,id=219933) – podwójny film – na który składają się dwie 75-minutowe produkcje – Death Proof i Planet Terror – rozdzielone zwiastunami fikcyjnych filmów. Wielu kinomaniaków w Polsce oczekiwało na dzień premiery z niecierpliwością. Miało być to ich święto. Dystrybutor filmu w naszym kraju – firma Kino Świat – zrezygnował z podwójnej formy filmu i hasła Double Feature dzieląc go na dwie części. Uważamy, że jest to działanie sprzeczne z zamysłem twórców i niszczące ideę tej produkcji. Zwracamy się wobec tego z prośbą o zmianę swej decyzji, z uwzględnieniem głosów fanów i zamysłu reżyserów.

Kinomaniacy

Zachęcam do podpisania petycji. Znajduje się ona pod tym adresem: http://www.petycje.pl/pet...?petycjeid=2072
Temat: Noc Żywych Trupów 3D / Night Of The Living Dead 3D (2006)
Night Of The Living Dead 3D 2006Właśnie obejrzałem to "coś". Powiem tak koleś reżyser tego filmu niejaki Jeff Broadstreet powinien moim zdaniem zostać ukarany za zrobienie z tego tytuły czegoś co jest po prostu niedopuszczalne ! Film jest beznadziejny, przyznam szczerze że bardziej podobał mi się *House Of The Dead* Uwe Bolla niż to nieporozumienie. Może na plus zaliczę kilka zombies które wyglądają jako tako. Scenariusz przerobiony beznadziejnie ! Nawet efekty 3D których jest niewiele nie ratują tego filmu. A co najgorsze reżyser śmiał użyc fragmenty oryginalnej wersji pana Romero w swoim filmie i to nie jednokrotnie !! Straszne nieporozumienie i jeden z najgorszych filmów o zombie ostatnich lat. Lubie zombies i oglądałem wiele amatorskich produkcji które biły tę pozycjię na łeb na szyje. Jedyne co można powiedzieć to że film jest krótki i to jego jedyna zaleta, nop plus może niektóre zombies. Naprawdę straszny żal. Maxymalnie 2/10... i to tyle...Temat: Sandra Bullock

Sandra Bullock (ur. 26 lipca 1964 w Arlington w stanie Wirginia w USA) - amerykańska aktorka filmowa, producent.
Myślę, że jest postacią dość znaną, grywała w różnych gatunkach filmowych od komedii romantycznych, przez thrillery, aż po filmy akcji.

Filmografia jest dość bogata więc tylko niektóre tytuły.
2007: Przeczucie (Premonition)
2006: Dom nad jeziorem (Lake House, The)
2005: Miss agent 2: Uzbrojona i urocza (Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous)
2004: Miasto gniewu (Crash)
2002: Dwa tygodnie na miłość (Two Weeks Notice)
2000: Miss Agent (Miss Congeniality)
1999: Podróż przedślubna (Forces of Nature)
1995: Ja cię kocham, a ty śpisz (While You Were Sleeping)
więcej
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 9
Właśnie zakończyłem Głosy 2 (zaległości z tygodnia ), ale w pewnych momentach w użyciu był FFW i lewy przycisk myszy... Ciut lepszy niż część pierwsza, ale nadal jakoś nudnawo. Cóż...
Za to dziś jeszcze trochę mocniejszych wrażeń: The Messengers Zasysa się Hannibal Rising. Trzeba sprawdzić. W najbliższych planach The Prestige, Lake House i The Good Shepherd.

Dziś chyba nie ma nic ciekawego w TV? Chyba, że rzucimy okiem na Podejrzanego na Polsacie o 22:15 (późno..). Jakiś czas temu ekscytowałem (może trochę za mocne słowo ) Hackmanem.
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 11
hmm, do Addie nie pasuje jedynie Derek, a tak poza tym to zupełnie wszystko

ciekawe wieści serialowe z tvp2, nasza telewizja się stara
"Brzydula Betty" i "Earl" jesienią w Dwójce

może być ciekawie, choc Betty sobei zapewne daruję, ale słyszłam już o Earlu, a co ciekawsze kolejny serial medyczny się szykuje - House M.D. - nie dorówna Chirurgom, ale zamierzam rzucić okiem, bo ma na świecie swoich zagorzałych fanów, byle do jesieni...Temat: Filmy, seriale, programy tv - 9
He, jeszcze jedne plotki i domysły pod koniec - został otruty i dopiero potem dźgnięto go nożem. Nie było krwi - trupy nie krwawią. Trzeba zobaczyć, bo wyrwane z kontekstu i "odczepione" od obrazu niewiele oddają.
Milorda wydano na dvd. Tyle wadą jest cena - ok. 40 zł za jedną płytkę, a są 3 serie. Czyli 120 pln w sumie. Może kiedyś... Bo ja nie pamiętam zbyt dokładnie niestety.

Teraz zasysam [url=http://www.filmweb.pl/Głosy+2+2007+o+filmie,Film,id=274316]Głosy 2[/url] Chociaż miałem dylemat, bo jeszcze parę innych w kolejce czeka - Lake House, Lie with me, Good Shepherd, School for Scoundrels. Zobaczymy. Mam już History Boys.
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 9
Musical odpada. Niestety, ale to cały czas ten sam schemat. Nic nowego tutaj nie ma. Nie przekonuje niestety gatunek komedii i nawet Duchovny. Widziałem go ostatnio w House of D i nie chcę sobie psuć wrażenia. Także nie wiem czy się skuszę.
Z takim samym skutkiem mógłbym polecić melodramat Wichry namiętości (Legends of the Fall) dziś na TV4 o 20:00. Wprawdzie muzyki w podobnym zakresie jak wyżej tutaj nie upatrzymy, ale na obsadę można zwrócić uwagę. Hopkinsa coś ostatnio mało widać w TV, więc jest szansa. Ja jednak sobie odpuszczę. Trochę za późno się kończy.
Podsumowując - po przeglądzie programu nie ma dziś w TV kompletnie nic, co mógłbym z przekonaniem polecić. Z drugiej strony wcale TV mnie nie zadziwia w tej materii. Bo ile można uraczać widzów Akademią Policyjną.
Chyba, że ktoś lubi twórczość Billy'ego Wildera i Jacka Lemmona, to o 11:35 na TVP2 będzie Słodka Irma (Irma La Douce) z 1963 r.

Historyczni Chłopcy naprawdę warci uwagi? Różne recenzje czytałem i zbiera wszystkie kategorie od 1 do 5 gwiazdek. Pomijam wypowiedzi na filmweb.pl
Temat: Jak to sie wszystko zaczęło?
Ja jakos tak przeglądałam co jest dostępne na stronce na której się zaopatruję w tvszoły. House jakoś tak mi się rzucił w oczy, poczytałam sobie no filmwebie co to jest, no i mówię fajne. Odczekał trochę w kolejce az będe miała na niego czas no i tyle
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 13
Od początku zrozumieć też nie jest łatwo. W dwóch pierwszych odcinkach wydaje się być wszystko jasne, ale czar pryska kiedy z głęby wyspy dochodzą dziwne odgłosy Tu nie ma schematu - jeśli coś zaczyna być teoretycznie oczywiste, w kolejnym odcinku już jest zupełnie inaczej.

PS. Rosanne kojarzę. To ta pani przy kości, tak? Nawet niezłe, choć nieregularnie oglądałem. Wówczas na zmianę z Alfem

Mam namiar na wszystkie serie ER - na rapidshare. Idzie szybciej niż z torrentów, choć tu jest problem z czekaniem pomiędzy pobieraniem kolejnych części. Mam cały 7 sezon zaliczony, teraz jadę z 4

Jak wypada Pushing Daisies?

---------------------------------
Ja czekam na Inwazję
Ponoć całkiem niezły film.
http://youtube.com/watch?v=s15PvvAt4lo

House MD jeszcze oglądacie, czy już nie?
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 13
Kiedyś tam zaglądałem... potem gdzieś stronka w ulubionych zaginęła Dobrze wiedzieć. Info podniosło mnie na duchu

Jakieś propozycje filmowe? Coś z nowości torrentowych godne uwagi? Kolejny odc. House'a kończy mi się zasysać.

Coś takiego widzę: Death at the funeral
Temat: Ulubione filmy
Niech bedzie lista ;)
(chociaz ona sie ciagle zmienia - pod wplywem czasu, nastroju, pogody itp ;P )

Pulp Fiction
Final Fantasy VII Advent Children
300
Ghost in the Shell 1,2
Godfather 1,2,3
Infernal Affairs 1,2,3
Grindhouse: Death Proof & Planet Terror
Matrix 1,2,3
Phantom of the Opera
Fight Club

Crank
Shoot 'Em Up
Evil Dead 1,2,3
Shinobi
Hero
House Of Flying Daggers
Curse of the Golden Flower
Crouching Tiger, Hidden Dragon
Kill Bill 1, 2
Battle Royale

Ong Bak
Sympathy for Mr. Vengeance
Oldboy
Sympathy for Lady Vengeance
My Sassy Girl
Windstruck
Voices of a Distant Star
Akira
Chobits
Lain

Vampire Hunter D - Bloodlust
Final Fantasy: The Spirits Within
Apocalypto
Sin City
From Dusk Till Dawn
Brother
Ichi the Killer
Zatoichi
Raging Bull
Cinderella Man

Shaolin Soccer
Scarface
GoodFellas
Hellevator
Hostel
Amores Perros
Mulholland Drive
Lost Highway
Silence of the Lambs
Reservoir Dogs

Gladiator
Troy
Fallen Angels
Kikujiro
Braindead
Shining, The
Mortal Kombat
Crow, The
Tsetsuo 1,2
Natural Born Killers

(to wszystkie moje "Ulubione" z filmwebu ;P
(10 jest duzo wiecej XD)
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 12
Rrraaannyy, zaznacz jakoś pierwszą literę info z krótkimi, aczkolwiek treściwymi recenzjami "co warto, a czego nie", bo już nie nadążam wyłapywać Na razie i tak na brytyjskie produkcje kinowe nie mam ochoty, więc Reverb odpuszczam tak czy siak.

Dr House to raczej pod komedię podchodzi. Nie tyle czarną, co jakiś mix humoru z dawką medycyny. Tej pewnie będzie tyle, co w Szpitalu Królestwo Kinga. Nie porównuję gatunków jakby coś.
Zauważyłyście, że jest jakaś tendencja do produkcji ocierających się o świat medyczny? Wspominałem, że w tym roku możemy spodziewać się też thrillerów med. A ile seriali...

A tu coś dla mnie Lynch chce pokazać usunięte sceny z "Ogniu krocz ze mną"

W weekend pojadę z kolejnymi odcinkami Chirurgów. Na razie Californication iiiii Showtime!

PS. Jakby coś proszę o przypomnienie czwartkowej emisji, nie chciałbym przegapić jak z Hotelem Babilon bywa
Temat: Ulubiony serial

Zagłosowałem na Herosów gdy serial sam w sobie mi się podobał , bardzo długo wahałem się czy na Dr House'a ale no cóż stało się I zasadniczo zgadzam się z resztą i brakuje mi paru pozycji i z tego co jeszcze nikt nie wymieniał to przede wszystkim Kompania Braci, czyli nie tylko według mnie najlepszy serial jaki powstał na świecie. (9,6/10 na IMDB, 1 miejsce w rankingu Filmwebu).
Temat: Hugh Laurie
Z drugiej strony House pozwolił mu się wybić, został zauważony. Teraz ma większe szanse na angaż w filmach poza Wielką Brytanią - i bardzo dobrze. Prawda jest taka, że zapewne większość użytkowników forum wcześniej nawet o nim nie słyszała. A szkoda, bo nie muszę pisać o tym jak dobrym jest aktorem. Oczywiście trudno mu będzie oderwać się od postaci, która przyniosła mu taką popularność. Jest uważany za aktora jednej roli (wystarczy wejść na filmweb i poczytać jego forum), ludzie zapominają o tym jak dobrym jest komikiem oraz, że wcześniej zdarzyło mu się zagrać w jakimś filmie - choćby w świetnym "Przyjaciele Petera", który popularności nie zdobył. Mimo wszystko wydaje mi się, że teraz kiedy "furtka" została otwarta, Hugh dobrze pokieruje swoją karierą. Oby.
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 13
Co do Trawki - chodzą głosy, że Sullivan ma być trzecią ofiarą śmiertelną związku z Nancy. Chociaż dla niej to chyba warto się tak poświęcić

Dziś chyba House MD?
Na TVN7 b. przyzwoity film Oko obserwatora. Szkoda tylko, że o tak nieprzyzwoitej porze. 23:55
Temat: Uwe Boll i jego filmy
ze też wogóle wytwórnie dają mu kase na jakiekolwiek filmy! on chyba filmuje każdą gre w jaką dane jest mu zagrać!
Wszystkie jego filmy finansuje przecie jego własna firma BOLL KG. Kiedyś na filmwebie o tym pisali:
"Studio BOLL KG, którego założycielem jest niemiecki reżyser Uwe Boll pozyskało 107 milionów dolarów na tegoroczną produkcję kolejnych filmów autora "House of the Dead". Całość funduszy zostanie przeznaczona na realizację kolejnych adaptacji gier wideo."Temat: nowosci,premiery ,itp
Pupendoprodukcja: Czechy gatunek: Dramat , Komedia
data premiery: 2008-02-01 (Polska) , 2003-03-27 (Świat)
reżyseria Jan Hřebejk scenariusz Petr Jarchovský zdjęcia Jan Malíř na podstawie: książki Petra Sabaha "Opilé banány" od lat: 15 czas trwania: 120 dyst.: Art House

Film opowiada o losach pokolenia " Praskiej wiosny" 1968 i ich dzieciach. Przedstawia dwie rodziny mieszkające w Pradze, będące swymi przeciwieństwami. Bedrich Macha, za swe polityczne poglądy, został niegdyś pozbawiony stanowiska i wszelkich przywilejów. Żyje z żoną i synami w małym czynszowym mieszkaniu. Całkowicie odmiennie potoczyło się życie rodziny Mily Brecki.
Temat: nowosci,premiery ,itp
Ropojady
Ropaci (AKA Oil Gobblers) (1988)produkcja: Czechosłowacja gatunek: Dokumentalny, Krótkometrażowy
data premiery: 2008-05-02 (Polska)
reżyseria Jan Svěrák scenariusz Jan Svěrák zdjęcia Ladislav Stepan muzyka Vendula Kaspárková od lat: 15 czas trwania: 20 dyst.: Art House

Mistrzowskie Debiuty, czyli pierwszy film Jana Svěráka, który swym szkolnym dokumentem ekologicznym zdobył w 1989 roku "Studenckiego Oskara" dla najlepszego krótkometrażowego filmu obcojęzycznego.
Temat: nowosci,premiery ,itp
Pupendo

produkcja: Czechy gatunek: Dramat , Komedia
data premiery: 2008-01-18 (Polska) , 2003-03-27 (Świat)
reżyseria Jan Hřebejk scenariusz Petr Jarchovský zdjęcia Jan Malíř , na podstawie: książki Petra Sabaha "Opilé banány" od lat: 15 czas trwania: 120 dyst.: Art HouseFilm opowiada o losach pokolenia " Praskiej wiosny" 1968 i ich dzieciach. Przedstawia dwie rodziny mieszkające w Pradze, będące swymi przeciwieństwami. Bedrich Macha, za swe polityczne poglądy, został niegdyś pozbawiony stanowiska i wszelkich przywilejów. Żyje z żoną i synami w małym czynszowym mieszkaniu. Całkowicie odmiennie potoczyło się życie rodziny Mily Brecki.
Temat: nowosci,premiery ,itp
Mnága - Happy Endprodukcja: Czechy gatunek: Komedia, Muzyczny
data premiery: 2008-05-02 (Polska)
reżyseria Petr Zelenka scenariusz Petr Zelenka czas trwania: 62 dyst.: Art House

Mistrzowskie Debiuty, czyli pierwszy film kinowy Petra Zelenki, Mňága - Happy End, to fikcyjna historia rzeczywiście istniejącego zespołu Mnaga a Zdorp. Wytwórnia muzyczna próbuje wypromować kapelę rockową złożoną z amatorów, udaje jej się to, ale w pewnym momencie działalność grupy wymyka się spod kontroli i menadżerom, i samym muzykom. Niespodziewanym skutkiem popularności tego filmu był sukces zespołu Mňága także w… realnym życiu.
Temat: House MD
Zekranizują "Sprzedawcę broni" Lauriego. Ciekawe, czy sam zagra głównego bohatera.
http://www.filmweb.pl/Hol...ę+doktora+House'a,News,id=50229Temat: House MD
http://www.filmweb.pl/Gwiazda+"Dr+House'a"+najgorętszą+laską+świata,News,id=51462
Temat: [film] House of Wax / Dom Woskowych Ciał (2005)


Oglądaliście? Jak wrażenia?
Jak Elisha?

http://dom.woskowych.cial.filmweb.pl/
Temat: Co to za zdjęcie?
House M.D., był już. XDD

wiem to na pewno więc...

serial.
Temat: Jaki to film?
American Pie: Beta House


Temat: Jaki to film?
House of 1000 Corpses ocena: 6.61 na filmwebie

a ten również ma fantazyjną charakteryzację, ale za to ocenę 8.32.Temat: Przysli fani horroru ?????? hmmm.... ?
No to może kilka tekstów z filmwebu, spróbuję wytypować te najlepsze z jakimi się ostatnio zetknąłem:

...a oto co sądzi niejaki Ceglas, a tak właściwie to się zastanawia (ach to gore... w końcu każdy sie musi z nim zetknąć ):

"Co krwawsze ???
Martwica mózgu czy Teksańska masakra piłą mechaniczną ? Który z tych filmów wg was jest krwawszy z większą ilością gore ?"

Wymaga jakiegokolwiek komentarza?

Teraz dowiedzcie się coś nowego o HHE '06:

"Film jednym zaskakuje... bezczelnością kopiowania motywów występujących w innych tytułach tego typu horrorów, głównie "Wrong Turn", "Texas Chainsaw Massacre" oraz "House of Wax""

Rzeczywiście film bliźniaczo przypomina i kopiuje motywy z "House of Wax" co do "Wrong turn" to może ja się mylę, ale czy to nie "Wrong turn" ze Wzgórz... ach ci domorośli Krytycy

...a tutaj kilka tekstów szanownego Phila Anselmo (chyba najwięskzy............... na całym filmwebie) odnośnie HHE, pomijam moje posty skierowane do niego, za to z tych jego możecie się śmiało pośmiać:

"to badziewie nie ma nic wspólnego z horrorem i tyel, no moze oprócz krwi "

.... czyli rozwinięta wypowiedź na filmwebie

"hahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahah
rozbawiłeś mnie chłopzcyku, widze że wszystkich pouczasz , nie mam zamiaru sie rozpisywać, bo szkoda czasu na ciebie""ahahah biedne przemądzrzałe gimnazjalisty hahahaha""ahahah rozbrajają mnie wasze teksty hahahaha
jacy elokwentni jesteście haahahaahh, chyba nikt was nie docenił i dlatego ahhah głąby""o kurde trza sie wpisać bo mi popularnośc spada uauahahhhaahahuauauuahaa""no fagasy, szukać mi tu literóek, zeby potem to komuś wytknąc jako argument do nieznania się na filmach"......"oooo nie dobrze ,widzę że inkwizytorzy wymiękli,
uuuuu szkoda"

Czyli kolejne komentarze [teoretycznie] stricte o samym filmie ... z cyklu z naszej ławeczki w gimnazjumTemat: Seriale

Obejrzałem 3 sezony Dextera i to za to zabawy co nie miara.

Nie rozumiem tej fascynacji "Dexterem"...

Na "Generation kill" radzę uważać. Realizm jest, ale sam serial nudny "jak flaki z olejem".

AdamB -> Z obrazem nie ma żadnego problemu, ponieważ skopiowany nic nie traci na jakości.
Również jestem zwolennikiem posiadania oryginalnych wydań (o ile filmy są tego warte), jednak w sytuacji gdy polski wydawca "leci sobie w kulki" - nie mam wyboru i muszę zrezygnować.
"Wire" - warto obejrzeć przynajmniej kilka odcinków, jeden to za mało. Akcja rozkręca się stopniowo z pełnym poszanowaniem dla inteligencji widza, co nie zdarza się zbyt często.

Romulusie -> Konsekwentnie zbierasz punkty karne: najpierw za "Desperate Housewives", teraz "Grey's Anatomy"... Po wyrobionym serialomaniaku oczekiwałem bardziej wyważonych wypowiedzi. Poprawisz się?

Mam świadomość, że na AXN bywają fajne seriale, ale...:
- i tak mam duże zaległości, zatem nie mógłbym być na bieżąco
- tam gdzie obecnie mieszkam (nie u siebie) nie mam dobrej klasy telewizora/zestawu kina domowego, dlatego znacznie lepiej i wygodniej ogląda mi się na lapku "wachlując płytkami".

Skompletowałem 5 sezonów "Lost" (zadaję sobie pytanie: why?). Jego oglądanie idzie mi dość ciężko. Za mną bodaj 7 czy 8 odcinków. Wciąga średnio. Zapominam zaraz po obejrzeniu. Zabawa nie za bardzo w moim typie.
Z tymi nienagannymi fryzurkami bohater/ów/ek/ mogliby coś wreszcie zrobić...

Orientujesz się, kiedy w Polsce wyjdzie piąty sezon "Desperate Housewives" na DVD?

Co do "Grey's Anatomy"...
Nie zgadzam się z opinią, że "House" to inna (w znaczeniu - wyższa) liga. Bohaterowie i bohaterki są "emo", ponieważ ratują ludzkie życia - to wielka sprawa. Ten, kto nie uratował nikogo przed śmiercią nigdy tego nie zrozumie. Meredith Grey jest super. Liczyłem, że cosik o niej skrobniesz...
Jak widać poniżej serial zdobył sporo nagród:
http://www.filmweb.pl/f16...zy,2005/nagrody

Aha, mam jeszcze pytanko: co sądzicie o serialu "Przyjaciele"?Temat: KINO GROZY/ KINO GROZY EXTRA
Szacuję, że "Espectro" nie będzie kolejnymi nowymi pomyjami, jak niektóre "kąski" z KG. Dlaczego? Popatrzcie sobie, już ktoś się do niego dorwał, a jak się ten ktoś do tego dorwał, to znaczy, że ten film musiał wzbudzić zazdrość :

http://www.filmweb.pl/Nic...u,News,id=36688

Sam się zaskoczyłem. Hmm, "Espectro" mogę kupić - na KG naciąłem się 2 razy[przy "Jekyll+Hyde"(4/10) oraz "Dom Usherów(3+/10)]. Reszta wydań, które kupiłem:

- "Hypnos": nieźle zakręcony, trochę wydumany i końcówkę ma przekombinowaną, ale czuć niezły klimat, który budowany jest subtelnym napięciem i solidnym aktorstwem oraz zdjęciami... szkoda, że trochę nudny(6/10)

- "Mem-o-re": sądzę, że to solidny thriller, ale zbyt "letni". Obsada aktorska bardzo dobra, muzyka całkiem niezła, ciekawa końcówka - jednak jest sporo braków i mógłby bardziej wciągać(6-/10)

- "Last House On The Left": kupiłem wydanie razem z "Domem..."(którego jeszcze nie obejrzałem). Sam "Ostatni dom na lewej" oglądałem wcześniej, jedynie chciałem go mieć na półce, gdyż to produkcja nieprzeciętna(8-/10).

Jak dla mnie z KG jeszcze słabo, niech się Carisma podnosi z klęsk iniech jadą dalej, dobierając lepsze tytuły w nowszych filmach lub po prostu niech wydają starsze klasyki.

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 ]
A propose Masters Of Horror, wszystko wskazuje, że to będzie drugi sezon. Już cały widziałem(bo lubię śledzić MOH), ale okładka na zapowiedzi jest z oficjalnej strony drugiego sezonu(takie roztłuczone czarne szkło), a trailer ma fragmenty odcinków jedynie z 2 sezony. A jeżeli chodzi o ilość odcinków, to da się nawet umieścić trzy na jednej płycie, ale wtedy będzie pewnie brak dodatków. Zobaczy się jeszcze jak to będzie...Temat: Hugh Laurie
Obejrzałam dzisiaj "Street Kings" z HL, nie dlatego, że jakoś specjalnie interesuje się korupcją w policji (Pride and glory obejrzałam wyłącznie dla E.Nortona), ale z ciekawości, jak uwieczniony w pamięci mas "doktorek" sobie poradzi w innej roli, noi z początku, w pierwszej jego scenie, to jakbym zobaczyła gościnny występ właśnie postaci House'a, te spojrzenia, zachowanie, w dodatku scena była w szpitalu. Dopiero w następnych kadrach HL przestał mi się kojarzyć z diagnostą, zaczynałam wierzyć, że tym razem jest gliną z wewnętrznego i zupełnie nieźle mu to wyszło (szkoda tylko, że scen z jego udziałem nie było ciut więcej). Krzywdzący jednak wobec niego komentarz znalazłam na filmwebie, gdzie ktoś go nazwał "dodatkową serialową gwiazdeczką", zeby przyciągnąć do filmu. Może i faktycznie tak jest, ale czy na serio HL został tak mocno zaszufladkowany? Dla mnie to także komik, dobry muzyk i wokalista. Szkoda, że są osoby, które wypowiadają się, dysponując tak ograniczoną wiedzą.
Co do powyższego wywiadu, widać z tekstu, że zżył się z postacią, doskonale ją rozumie. Ale że książka (cholera, nie mam kiedy jej przeczytać, tylko patrzę się na stojącą na półce, pewnie dopiero w wakacje i to do początku, bo przez ten czas zapomnę, co się działo we wcześniejszych rozdziałach) we Francji ukazuje się w obiegu później niż w Polsce, to znaczy, że polscy wydawcy wcześniej zorientowali się, co dobre Noi liczę na to "big radical change" w relacji House&Cuddy będzie jednak pozytywne i dobre dla serialu. Wcale się nie dziwię, że nie pociąga go polityka i publika, miło, że ten fakt wciaz pozostaje taki normalny i w sumie skromny, powsciągliwy wobec tego, co się wokół jego osoby dzieje. Miło też, że na razie nie myśli rozstawać się z rolą doktorka, bo gdzieś podskórnie ciągle się obawiam, że mu się znudzi i zerwie kontrakt.
Temat: Filmy Psychologiczne
Film może być nie przyjemny dla wrażliwego widza.

Dom z piasku i mgły
House of Sand and FogPrzejmująca historia trojga ludzi, których połączył pewien dom. Pułkownik Behrani, były członek służb specjalnych szaha Iranu (Ben Kingsley), który w obcym kraju próbuje przywrócić swojej rodzinie godny status, inwestuje resztki skromnych oszczędności w kupno domu. Dom okazuje się być własnością Kathy (Jennifer Connelly), wychodzącej z nałogu narkomanki i alkoholiczki, a trafił na aukcję w wyniku biurokratycznej pomyłki. W desperackiej walce o odzyskanie domu i powrót do normalnego życia Kathy pomaga zauroczony jej wrażliwością zastępca szeryfa. Skazana na tragiczną niemożność porozumienia trójka bohaterów pogrąża się w niszczącym konflikcie.

[opis dystrybutora]

KrollMarcin Kroll jest żołnierzem, odbywającym służbę zasadniczą. Tuż przed manewrami dezerteruje. Przyczyną ucieczki staje się wiadomość, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają ze sobą romans. Postępek Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań ze strony sadystycznych podoficerów. Kadra oficerska boi się skandalu - samobójstwo i dezercja to zbyt dużo, jak na jedną jednostkę. Dowództwo postanawia więc na własną rękę odszukać dezertera, zanim zainteresuje się nim prokuratura wojskowa.

źródełko: filmweb.pl

Zdjęcie w godzinę
One Hour Photo
Sy pracuje w sklepie fotograficznym. Zakochany jest w Ninie i jej dziewięcioletnim dziecku. Jest szczęśliwy, kiedy przychodzi do niego i daje mu filmy do wywołania, nie wie jednak, że z każdego filmu Sy robi dla siebie odbitki.

Bardzo dobry film polecam
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 12
Jestem w połowie pobierania. Mam nadzieję, że będzie warto. W każdym razie swoją krytyczną recenzję podrzucę później.

House'a to już chyba 4 sezon wypuścili. Jakąś rzeszę wiernych widzów chyba ma, ale nie powiem żyby wywołał u mnie szczególny zachwyt. Jest tak, jak było z CSI Miami - jeden odcinek dobry, drugi już kiszka i nudy. Ale może się rozkręcą. Oby.

-------------------------------------------
Oh Kay, chciałoby się powiedzieć. Już jestem po seansie. Szczerze powiem, że było o wiele lepiej niż w pierwszym odc. PP. Po prostu więcej się działo.
Dwa najlepsze momenty to: "operacja Bambi" i cudowne postawienie na nogi sarny... , drugi: gość, który skonsumował parę monet, waciki, chyba spinacze i jakieś gadżety medyczne. Twarda sztuka.

Nazi nam się rozmnożyło, 5 zasad wciąż aktualne

Jeśli o bohaterów chodzi - hmm, przygotujmy się na kolejne sezony, bo znowu zaczynają się układy 1+1 i problemy z wyborem.

1. Podoba mi się George. Wprawdzie już nie tak zwichrowany, ale rock-star internist. Pewnie coś będzie na linii George-Lexi (stażystka i coś więcej... ale nie będę zdradzać) i George-Izzie.

2. Intryguje mnie też sama Lexi.

3. Myślałem, że Meredith poza tym, że powie wreszcie nie to jeszcze wprowadzi to w życie... ale końcówka M+D niezbyt wymarzona. Przynajmniej dla mnie.

Brakuje pani A. Jest jakaś luka. Dr Webber miał rację mówiąc iż zmarnuje się w Los Angeles. Hmm, może wróci po pierwszym sezonie PP?
-------------------------------------------

Skusiłem się na 13 (Thirteen) Pewnie znowu jakiś kicz, ale...
Temat: Filmy, seriale, programy tv - 12
OK, na razie zacznę od 7.

Co do Hollywood - cały odcinek jest pełny naprawdę niezłych tekstów! Teraz widzę, że mimo dobrego lektora umknęło nam sporo. Krzyk Skinnera do Scully you'll put your trigger-happy scalpel away Zupełnie inaczej się ogląda.
A, i tekst aktorów w zamkniętej trumnie:

"Scully"(Tea Leoni): l'm in love with Assistant Director Walter Skinner.
"Mulder": What does he have that l don't have?
"Scully": A bigger flashlight.

Wyciągnąłem jakiegoś torrenta, ok 2 godz. i odcinek już był.
Wziąłem też ten dwuczęściowy Dreamland z zamianą osobowości.

--------------------------------------------------
edit:

Na koniec weekendu obejrzałem pewien thriller... tak przynajmniej widniało w opisach - Juncture. I tylko etykietka "thriller" mnie skusiła.
Po projekcji mogę powiedzieć, iż jest to dramat z domieszką, no powiedzmy thrillera. Jednak bardziej dramat.
Nie jest to jednak film doskonały. Akcja wlecze się niemiłosiernie i paradoksalnie pierwsze ok 40 minut filmu wydaje się najbardziej interesujące.
Główną postacią filmu jest Anna Carter, prezes fundacji pomagającej dzieciom. Gdy zdiagnozowana zostaje u niej zaawansowana postać raka i guz mózgu, dowiaduje się, że zostało jej 2-3 miesiące życia - postanawia spędzić je nadzwyczaj aktywnie - rozpoczyna swoiste polowanie na przestępców mających na sumieniu właśnie dzieci.
Dość proste, w sumie mało porywające. Z braku laku, jak to się mówi, można obejrzeć.
Ocena: 2/5

--------------------------------------------------
Odc. 6 House MD również zaliczony - powiem tylko, że na tapecie będzie D.V.T. - deep vein thrombosis, czyli zakrzepica mówiąc najogólniej. I parę innych... Gość z czkawką jest ciekawy.
Temat: Robert Sean Leonard
Wcielający się rolę Jamesa Wilsona, Robert Sean Leonard.

Robert Sean Leonard [właściwie Robert Lawrence Leonard], urodzony 28 lutego 1969 w Westwood, w stanie New Jersey. Syn Roberta Howarda Leonarda i Joy P Leonard, dorastał wraz ze swoim bratem Seanem Robertem Leonard w Ridgewood, w stanie New Jersey. Gdy miał siedem lat, jego najlepszym kolegą był Casper Van Dien, mieszkali w tym samym bloku, chodzili na wyścigi gokartów i do cyrku. Mając 12 lat zadebiutował w roli Artfula Dodgera w przedstawieniu Oliver! (1981) w New Players Summerstock Theatre w New Jersey, dwa lata później grał na deskach Ridgewood Theater. Po ukończeniu Ridgewood High School, studiował historię na Fordham University w nowojorskim Bronx i kontynuował edukację w School of General Studies przy Uniwersytecie Columbia.

W wieku siedemnastu lat zagrał w sztukach: Sally odeszła, ona opuściła swoje imię (Sally's Gone, She Left Her Name, 1985) na Off-Broadwayu, musicalu Stephena Sondheima W lasach (Into the Woods, 1986) w Playwrights Horizons i Wspomnienia z Brighton Beach (Brighton Beach Memoirs, 1986) jako Eugene w Ogunquit Playhouse w Maine i na Broadwayu, gdzie rok później w pojawił się w przedstawieniu Złamany kod (Breaking The Code, 1987) jako Christopher Morcum.

Po raz pierwszy wystąpił na ekranie w telewizyjnym dramacie ABC Moje dwie miłości (My Two Loves, 1986) z Lynn Redgrave oraz kinowej komedii sci-fi Śmiertelna gra (The Manhattan Project, 1986) u boku Johna Lithgow i Cynthii Nixon. Wielkim osiągnięciem stała się rola Neila Perry'ego, wspaniałego syna i dumy college'u Pinkerton, niedoszłego aktora doprowadzanego do samobójstwa przez swojego despotycznego ojca w dramacie Petera Weira, Stowarzyszenie Umarłych Poetów (Dead Poets Society, 1989) z Robinem Williamsem i Ethanem Hawke, z którym prywatnie się zaprzyjaźnił.

W dramacie Jamesa Ivory Pan i pani Bridge (Mr. and Mrs. Bridge, 1990) był synem konserwatystów (Paul Newman, Joanne Woodward), w ekranizacji komedii szekspirowskiej Wiele hałasu o nic (1993) wystąpił w roli hrabiego Florencji Claudio, w telewizyjnym dramacie HBO Przed zmierzchem (In the Gloaming, 1997) zagrał młodego pacjenta chorego na AIDS, w sportowym dramacie sensacyjnym Wyścig (Driven, 2001) pojawił się jako złoczyńca, chorobliwie ambitny brat i menedżer kierowcy rajdowego (Kip Pardue).

W swoim dorobku teatralnym ma m.in. kreację Romea w dramacie szekspirowskim Romeo i Julia (1988) przy Riverside Shakespeare Company. Za rolę A.E. Housman w sztuce Toma Stopparda Wynalazek miłości (The Invention of Love, 2001) został uhonorowany nagrodą Tony.

Zyskał sympatię telewidzów w roli onkologa doktora Jamesa Wilsona w serialu Foxa, House M.D.

Spotykał się z Gabriellą (1998) i Gwyneth Paltrow.

opis pochodzi ze strony filmweb.pl/poprawiony przez Em.
Temat: Dobre kino, dobry film ...

Naprawde nikt z Was nie widzial The Boondock Saints? - absolutnie pierwsze miejsce.

o! lezy ten film mi na dysku od dobrego czasu ale go jeszcze nie widzialem. Kiedys sie musze za niego zabrać.

No to na co jeszcze czekasz? Jak juz ogladniesz to daj znac jak Ci sie podobal. Drugiego filmu z takim klimatem jeszcze nie widzialem, a byl to debiut rezyserski Troya Duffy'ego. Film cudo. Norman Reedus i Sean Patrick Flanery byli w tym filmie poprostu niesamowici.


produkcji azjatyckich goraco polecilbym:
Oldboy - niesamowicie klimatyczny, z interesujaca sciezka dzwiekowa, polaczenie muzyki powaznej z nowoczesnymi brzmieniami i swietna scena krecona jedna kamera w korytarzu z mlotkiem w roli głównej


a ja dorzuciłbym "House of Flying Daggers" czyli "Shi mian mai fu" - piekna, muzyka, karajobrazy, efektowne walki, miłość, zdrada, intryga - chyba najlepszy film azjatycki jak dla mnie do tej pory.

Tak House of Flying Daggers tez bardzo dobry, ale to juz kino chinskie bardziej podobne do Hero (ktory mi sie bardzo podobal mimo ze nie przepadam za Jetem Li) czy Crouching Tiger, Hidden Dragon (ktory mi sie wyjatkowo nie podobal). Natomiast Koreanski Oldboy czy Japonski Battle Royale to jednak zupelnie inny rodzaj kina z zupelnie odmiennym klimatem i nastawionym glownie na historie sama w sobie, a nie na piekne przedstawienie tej historii czyli ta cala otoczke, ktora tak naprawde wplywa na odbior filmu przy produkcjach typu Hero, House of Flying Daggers czy Crouching Tiger, Hidden Dragon. Choc przyznac musze ze i w tych chinskich produkcjach sama historia moze byc ciekawa, ale jakby odjac od tych filmow wspaniale efekty i swietna gre kolorow i swiatla to juz sama tresc filmu nie bylaby tak interesujaca.


Ostatnio tez widzialem ciekawy The Jacket po ktorym Adrien Brody przekonal mnie do tego ze naprawde jest swietnym aktorem. Cvieq chyba Ty pisales ze lubisz filmy o zakladach psychiatrycznych wiec Tobie szczegolnie go polecam

The Jacket czyli Obłęd Cvieq juz to wdział Brody nie zle sie wychudził do tej roli - coż taka praca, nie ma lekko

Hehe Jacket czyli Obled - dobre Rzadko kiedy znam polskie "tlumaczenia" filmow zagranicznych, pewnie dlatego zeby sie mniej denerwowac . Troche zbiednial to fakt, ale nie ma nawet co porownywac do roli Christiana Bale'a w The Machinist. Jako ciekawostke podam za http://www.filmweb.pl ze "Producenci filmu twierdzą, że Christian Bale schudł na potrzeby roli z około 82 kg do około 55 kg. Twierdzą również, że Bale chciał schudnąć do 45 kg, ale z obaw o jego zdrowie nie pozwolono mu zejść poniżej 55 kg. Aby zrzucić 'zbędne' kilogramy Bale stosował dietę składającą się z jednej puszki tuńczyka oraz jednego jabłka dziennie!" W dodatku zaraz po tym filmie musial szybko przytyc zeby zagrac Batmana

edit: powtorki